Jak ustalić, kto ponosi winę w wypadku samochodowym?

Ustalenie, kto jest odpowiedzialny za wypadek samochodowy może nie być tak proste, jak się wydaje. Podczas gdy konieczne jest odkrycie, kto ponosi winę, Twoje słowo często nie wystarcza, aby przekonać firmy ubezpieczeniowe do zapewnienia niezbędnej kwoty pokrycia dla Twojego roszczenia.

W kontaktach z firmami ubezpieczeniowymi należy przedstawić każdy dowód na poparcie swoich roszczeń i udowodnienie, że to drugi kierowca ponosi winę za spowodowanie wypadku. Dwa z najbardziej kluczowych dowodów, raporty policyjne i przepisy ruchu drogowego, będą stanowiły istotne wsparcie dla Twojej obrony.

Raporty policyjne

Raporty złożone przez policję zawierają szczegóły, które są niezbędne, gdy śledczy ubezpieczeniowi odtwarzają wydarzenia, które doprowadziły do wypadku. Obserwacje i działania poczynione przez policjanta, który przybył na miejsce zdarzenia będą kluczowym dowodem wykorzystywanym w decyzji firmy ubezpieczeniowej o przyznaniu pokrycia. Składając wniosek o odszkodowanie po wypadku samochodowym, koniecznie trzeba mieć przy sobie kopię raportu policyjnego, aby móc go złożyć.

Prawo drogowe

Ważne jest również zapoznanie się z przepisami ruchu drogowego obowiązującymi w Państwa stanie i ustalenie, które z nich mają zastosowanie do Państwa wypadku. Udowodnienie, że druga strona złamała prawo drogowe, aby spowodować wypadek jest potężnym dowodem, który może być użyty w Twojej obronie.

wypadek

Jak adwokat może pomóc

Po byciu w wypadku samochodowym, ważne jest, aby zatrudnić doświadczonego adwokata, który może pomóc w obsłudze firm ubezpieczeniowych i zapewnienie Państwu istotne reprezentacji prawnej. Będziesz uzyskać zasób, który może pomóc udowodnić, że nie byłeś odpowiedzialny za wypadek. Adwokat będzie pracował na Państwa korzyść, aby zebrać informacje i dowody potrzebne do ustalenia, która strona jest naprawdę winna.

Nasi prawnicy rozumieją, że czas po wypadku samochodowym może być trudny dla Ciebie i Twojej rodziny. Nasi adwokaci od wypadków samochodowych mają doświadczenie w obsłudze firm ubezpieczeniowych i są dobrze zorientowani w prawie drogowym. Zapewnimy Państwu pełne zasoby naszego zespołu prawnego w celu ustalenia, kto jest naprawdę odpowiedzialny za wypadek, który spowodował obrażenia.

Nasi adwokaci zapoznają się z Twoim roszczeniem podczas bezpłatnej konsultacji, aby ustalić, czy masz sprawę, która zasługuje na odszkodowanie. Pracujemy na zasadzie contingency fee, co oznacza, że nie otrzymamy zapłaty, jeśli nie odzyskasz odszkodowania lub nie otrzymasz korzystnego wyniku w swojej sprawie.

Akty Notarialne

Dane do redakcji

Email: biuro@prepart.pl

 

Najnowsze

               

Partnerzy

               

Strony branżowe